Jak dbać o akumulator

Jak dbać o akumulator? Co robić by nam sługo służył?

Chcąc by akumulator nam długo służył, zaleca się ładować go nawet kilka razy w roku. Wszystko zależy od sposobu eksploatacji – jeśli często korzystamy z pojazdu wówczas wystarczy i dwa razy w roku (zazwyczaj przed latem i zimą), w przeciwnym wypadku proces ładowania warto przeprowadzić częściej. Ponadto posiadając akumulator z korkami, warto sprawdzić poziom elektrolitu, a przy tej okazji także jego „klarowność”. Jeśli go brakuje warto uzupełnić akumulator wodą destylowaną. W przypadku, gry elektrolit jest brudny, brązowy, mętny świadczy to o tym, że doszło do spłynięcia mas czynnych. Przy takim stanie rzeczy, powinniśmy być przygotowani na to, że już wkrótce będzie nas czekać wymiana akumulatora na nowy.

Oczywiście, znajdą się osoby, które nigdy nie wykonywały przeze mnie opisane czynności i są zadowolone z obecnego stanu rzeczy. Niemniej mam nadzieje, że dzięki temu że trafiłeś na tę stronę internetową zaczniesz inaczej postrzegać posiadane przez siebie źródło prądu stałego.

Warto wspomnieć, iż do każdego zakupionego akumulatora dołączona jest instrukcja obsługi, w której znajdziemy warunki poprawnej i optymalnej eksploatacji.